Mapa niedostępna

Data wydarzenia:
30 wrz 2023 - 01 paź 2023 godz. 11:00 - 23:00

Miejsce:
Stadion Miejski w Otmęcie


W sobotę i niedzielę  odbędą się wyjątkowe obchody 25-lecia Powiatu Krapkowickiego połączone z Festiwalem Dyni!
Starosta Krapkowicki Maciej Sonik i Wicestarosta Sabina Gorzkulla serdecznie zapraszają na weekendowe wydarzenie, ktorego pierwszy dzień odbędzie się w sobotę 30 września na Stadionie Miejskim w Otmęcie. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do 23:00. W osobnym poście program na niedzielę.
Podczas festiwalu odbędą się różnorodne atrakcje z różnych dziedzin. Miłośnicy muzyki będą mieli okazję posłuchać występów takich zespołów jak Tuwim Band, kaszubski zespół pieśni i tańca Blós Le Tuńc czy Kapela Czerchla.
Wystąpi także kabaret Paranienormalni, a gwiazdą wieczoru będzie koncert Andrzeja Piasecznego i Paktofoniki.
Na Festiwalu Dyni odbędą się konkursy na najcięższą dynię oraz dyniowe Eko Art. W Strefie artystycznej i rękodzieła, Agnieszka Pyka-Goldner czy Agnieszka Jasik poprowadzą różnorodne warsztaty. Będzie również okazja do podziwiania pokazu carvingowego Pracowni Sztuki Kulinarnej Łukasza Szewczyka.
Festiwal to też sport i zabawa – obecne będą stoiska z dmuchańcami, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz przeróżne stoiska gastronomiczne z lokalnymi przysmakami. Dodatkowo, odbędzie się próba ustanowienia rekordu na największą porcję pączków z nadzieniem dyniowo-pomarańczowym oraz degustacja rekordowych pączków!
Podczas wydarzenia przeprowadzona będzie również zbiórka charytatywna na rzecz Artura Czarneckiego.
Bawcie się dobrze i wspierajcie dobrą sprawę!
Close Search Window