LUKS Repondek

LUKS Rospondek to klub gdzie pod okiem trenerów działają sekcje tenisa stołowego, siłownia, aerobik, kolarstwo i tańce.

.

Adres:
ul. Wojska Polskiego 4, Żyrowa

kontakt@luksrospondek.pl
www.luksrospondek.pl
Dane rejestrowe
NIP: 1990113240
REGON: 363357005

Konto bankowe
BNP Paribas
68 1750 0012 0000 0000 3349 8896

Wydarzenia i aktualności

Zawody rowerowe - Kasztanowy Przełaj - Pamięci Jolanty Baran | www.zyrowa.pl

Zawody rowerowe – IV KASZTANOWY PRZEŁAJ Pamięci Jolanty Baran

24 lut 2024 @ 10:15 – 16:00 – Zapraszamy na zawody rowerowe „Kasztanowy Przełaj Pamięci Jolanty Baran”. To wyścigi rowerowe wchodzące w skład cyklu pn. „ODRZAŃSKI TOUR 2024”. Zawody odbędą się w Żyrowej, gdzie w przepięknej scenerii Parku Krajobrazowego Góra św. Anny lekko nie będzie!. Regulamin i zapisy: >> Zapisuję się << Link do wydarzenia FB: >> LINK <<  

więcej

Rok powstania 2015

Historia klubu

Dnia 01 grudnia 2015 roku z inicjatywy rodziców dzieci PSP Żyrowa zorganizowano zebranie założycielskie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Przybyło 22 osoby dorosłe, podjęto uchwały o wyborze nazwy klubu (ROSPONDEK), opracowano statut i wybrano władze klubowe. Zebrane materiały przesłane zostały do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach i decyzją z dnia 18 grudnia 2015 roku wpisani zostaliśmy w szeregi zarejestrowanych klubów sportowych w naszym powiecie.

Równocześnie postępowały prace adaptacyjne piwnic szkolnych na pomieszczenia LUKS „ROSPONDEK” Rodzice – członkowie naszego klubu podjęli się posprzątania, zabezpieczenia pomieszczeń przed wilgocią, pomalowania ścian i sufitów, zafundowania niezbędnych przyrządów i urządzeń (wciąż doposażamy sale w sprzęty) Zamontowano lustra niezbędne do ćwiczeń aerobiku, siłownia jest już wypełniona odpowiednimi przyrządami.

Mamy dwa duże stoły do ping – ponga i jeden mały. W pracach adaptacyjnych trwających 08 grudnia 2015 roku do wczoraj 27 stycznia 2016 roku uczestniczyło 17 osób, które przepracowały społecznie ok. 87 godzin.

Posiadamy własne konto bankowe, numer NIP, REGON oraz pieczątkę. Prezesem klubu jest Dyrektor PSP Żyrowa mgr Piotr Garbacz m.in. nauczyciel wychowania fizycznego.

Już w grudniu 2015 roku Urząd Miasta Zdzieszowice ogłosił konkurs ofert dla klubów sportowych z terenu gminy a co za tym idzie napisaliśmy wniosek o dotację na funkcjonowanie naszego klubu – przyznano nam kwotę: 6 000 zł. Jest to duży zastrzyk i bardzo nam to wzmocni nasze działania w kierunku rozwoju aktywności naszej społeczności. Wnioski będziemy pisać próbując uzyskać dotacje.

28 stycznia 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie pomieszczeń LUKS „ROSPONDEK” Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wicemarszałek naszego województwa Pan Roman Kolek, Pani Burmistrz Sybilla Zimerman, Pani Joanna Paciorek Dyrektor Oświaty w Zdzieszowicach, Pani Barbara Wilczek w imieniu Sołtysa oraz ks. Proboszcz Franciszek Augustyniok, który również poświęcił zaadoptowane pomieszczenia piwnic.

Aktualnie w szeregach naszego klubu zadeklarowanych jest 85 osób – dzieci i dorosłych.

Dzisiaj jesteśmy tu aby zakomunikować wszystkim, że istniejemy aby łączyć pokolenia oraz uchronić nasze dzieci przed nawałnicą komputerowego szaleństwa… Ruch i aktywność w gronie najbliższych tak małych jak i dużych.

Dziękując wszystkim darczyńcom i osobom dla, których sprawy tak duże jak te mniejsze są również ważne, liczymy na współpracę i poparcie naszych działań.

Przedszkole w Żyrowej.

Przedszkole ma swoją tradycję. Zostało wybudowane w 1929 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Żyrowej, za środki zgromadzone na festynie zorganizowanym dla Górnego Śląska na Górze św. Anny z metą w Żyrowej. W placówce początkowo pracowały i mieszkały siostry Służebniczki z pobliskiego klasztoru z Leśnicy, oprócz edukacji przedszkolnej, prowadziły w budynku przedszkola kursy dla starszych dziewczyn: szycia, gotowania, haftu i wszelkich prac ręcznych, przygotowując je do życia w społeczeństwie a nawet do prac na „zamku” w Żyrowej.

Close Search Window